آخرین خبرها

اردشیر درویشی؛ مرد خوش نام ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور خداحافظی کرد.


اردشیر درویشی؛ مرد خوش نام ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی  با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور خداحافظی کرد.

شاید این ، عجیب ترین خبری باشد که این روزها بر سر زبان ها افتاده است. موتورسواران و اتومبیلرانان ، علاقه مندان به ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی حیران و متعجب از این اتفاق ناباورانه این خبر را نقل می کنند ،تا شاید یکی بگوید :«خیر ...» شاید یکی بگوید:« خبر تکذیب شد .»

اما  ، خبر واقعی است .

اردشیر درویشی که طی چهار سال مدیریت حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور بی نظیرترین رویدادهای فرهنگی و ورزشی را در کشور رقم زد ، امروز با کانون خداحافظی کرد.

از سال 1314 که کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور تاسیس شد تا امروز که دی ماه 1400 است تقریبا صد سال می گذرد. و حوزه اتومبیلرانی کانون از این عمر صد ساله فقط چهار سال زندگی کرد. چهارسالی که اردشیر درویشی به عنوان مدیر و متولی حوزه اتومبیلرانی دلسوزانه و متعهدانه ، روح تازه ای به ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی دمید و انصافا این ورزش مهیج و پرطرفدار را زنده کرد. هم گرد و غبار خودروهای تاریخی و کلاسیک را برداشت هم به عنوان تنها متولی سافاری کشور تورینگ و طبیعتگردی و سافاری را ساماندهی کرد. هم به فکر باشگاه سفیران ایمنی جاده ها بود هم دغدغه آموزش صحیح موتورسواری و اتومبیلرانی  را داشت پس با راه اندازی حوزه های اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در سراسر کشور ،کمیته ها و کلوپ های تخصصی موتورسواری و اتومبیلرانی  ،تعامل با نهادهای ذیربط برای پویایی و توسعه و تسهیل اتومبیلرانی و موتورسواری راه را برای آموزش و ترویج فرهنگ اتومبیلرانی و موتورسواری هموار کرد .
تلاش برای شناسایی میراث فرهنگی و آثار باستانی ، رونق صنایع دستی و هنرهای سنتی ، احیا بومگردی و طبیعتگردی و آئین و سنن بومی و محلی... و از همه مهم‌تر ؛ ترویج فرهنگی رانندگی ایمن و‌کاهش تصادفات شهری و‌جاده ای  اتفاقاتی بود که در قالب رالی های گردشگری ،رژه ، همایش ها و نمایشگاه های خودرویی و موتوری و‌مشارکت همه اقشار مردم در سطح کشور اجرایی شد و همه به تدبیر و درایت مردی ممکن شد که اسطوره موتورسواری و اتومبیلرانی کشور است . مردی که جز «اردشیر درویشی» نمی تواند باشد.

نگاهی به کارنامه درخشان و پرافتخار مرد بی جایگزین موتورسواری و اتومبیلرانی کشور، نشان می دهد که او متعهدانه و دلسوزانه این کشتی به گل نشسته را به راه انداخت و چهار سال  در این دریای طوفان زده چنان ماهرانه ناخدایی کرد که  هرگز هیچ کس به گرد پایش هم نخواهد رسید.

اینکه اردشیر درویشی چرا با کانون خداحافظی کرد ، بماند....

ولی ما  می دانیم او اهل سازندگی است .اهل آبادانی است .او بلد است چگونه روح شادی و نشاط را در جامعه زنده کند .او پر انرژی و خستگی ناپذیر است .ما  می دانیم او بلد است همه متخصصان ، کارشناسان و اهالی موتورسواری و اتومبیلرانی را فارغ از اینکه اهل کجا باشند و جغرافیای کدام منطقه بر لهجه و لباس و رفتارشان نقش بسته باشد دور هم جمع کند تا دوستانه و عاشقانه به مردم خدمت کنند ،چرا که اردشیر درویشی جز تعهد قلبی  و انگیزه خدمت به مردم نداشت و ندارد.
و همین تعهد است که او را قادر می سازد رالی بی نظیر گردشگری را به طور همزمان در سیزده استان کشور اجرایی کند . رویدادی که نه تنها در ایران ،که در دنیا بی نظیر است. اصلا  این چهار سال اتفاق های بی تکراری در حوزه موتورسواری و اتومبیلرانی کشور افتاد. میزبانی از گروه موتورسواران گردشگر فرانسوی، اولین رالی گردشگری کمپر و کاروانینگ در ایران، راه اندازی کلوپ ملی کمپر و کاروانیگ برای اولین بار در کشور  با  بیش از دو هزار دستگاه خودرو و اجرای  رالی تور های مختلف گردشگری و نمایشگاه های متعدد
راه اندازی کلوپ موتورسواری ، دوچرخه سواری ، اسب سواری و دو و میدانی برای اولین بار در کشور
عضویت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور در فدراسیون بین المللی وسایل نقلیه تاریخی (FIVA)

همه و همه از اتفاقاتی است که می دانیم یک روز دلمان برای تکرارش تنگ خواهد شد.
💢
جناب آقای اردشیر درویشی ؛اسطوره ماندگار موتورسواری و اتومبیلرانی کشور

مدیر محترم ، محبوب و مردمی
برای ما همین بس که چندی در هوایی نفس کشیدیم که آغشته به نفس های  صمیمی و گرم شما بود . دوستی و همکاری با شما لوح افتخاری است که بر دیواره قلبمان حک کرده ایم.
هرچند که دلمان می خواست شما همچنان مدیر و متولی حوزه اتومبیلرانی کشور می ماندید تا  از اعجاز درایت و تدبیر شما رویدادهای تازه ای در تاریخ اتومبیلرانی کشور رقم بخورد...
اما صدحیف که مدتهاست  در این سرزمین حرفی  و عملی از تخصص ، تجربه ، شایسته سالاری و قدرشناسی نیست 

با آرزوی سلامتی ، سربلندی و عمر باعزت برای شما که نامتان به نیکی و افتخار در تاریخ این سرزمین  ماندگار است

@alborzmac

PARTLY CLOUDY

1.28°C

کرج

PARTLY CLOUDY
رطوبت: ۰.۷۴%
وزش باد: NW در جهت ۷.۷۳ متر در ثانیه
شنبه -۱.۹۲°C / ۷.۸۵°C সারাদিন প্রায় মেঘাছন্ন
یکشنبه -۱.۵۸°C / ۸.۹۹°C সারাদিন পরিষ্কার
دوشنبه -۰.۸۲°C / ۹.۶۹°C সারাদিন পরিষ্কার
سه شنبه -۱.۹۱°C / ۱۰.۳۴°C সারাদিন পরিষ্কার
چهارشنبه -۳.۷۲°C / ۱۱.۷°C সারাদিন পরিষ্কার

خبرنامه

آمار بازدیدکنندگان

امروز220
دیروز409
هفته3743
ماه14743
مجموع2109377

08 بهمن 1400
هیات موتور سواری و اتومبیل رانی استان البرز
استان البرز، کرج، مهرشهر
info@alborz-mac.ir
۵۰۰۰۱۷۱۷۱۰۱۰۱۰

پشتیبانی سایت

تبلیغات